g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

Nasi przyjaciele: Bursztyn

Cześć. Mam na imię Bursztyn i pochodzę od dzikiej kotki z działek. Nasza puszysta mama przeprowadziła mnie i moje rodzeństwo w deszczowy dzień. Dzięki temu znaleźliśmy domy. Ja jestem z moja panią którą potrafię zadziwić zręcznością.

Piszę gdyż chciałbym aby nie przepisywać kotom złośliwości w sikaniu poza kuwetę. Moja Pani zauważyła że zamiast tradycyjnie  sikać do kuwety moje siki zaczęła odnajdywać się wszędzie. Miałem 5 miesięcy i jeszcze nie byłem kastrowany. Do tego robiłem to sprytnie żeby nie być przyłapanym. W końcu nie udało się i zostałem  złapany na gorącym uczynku. Moja Pani zabrała mnie do weterynarza. Długo tłumaczyła, że to nie złośliwość bo kałuże są niewielkie i nie znaczenie terenu bo kucam przy sikaniu i zaczynam sikać a potem kończę w  innym miejscu.  Pani weterynarz zbadała i stwierdziła,  że nic mi nie jest i to taka moja natura.  Pani była sprytna i złapała trochę moczu do badania i okazało się zapalenie pęcherza. Nie wiadomo jak to się stało bo nie wychodzę na dwór.  Ja uciekałem z kuwety bo mnie bolało i szukałem miejsca do sikania bez bólu. Po kilku zastrzykach i wstrętnych tabletkach jestem zdrowy i kuweta jest znowu dobrym miejscem do sikania. Pozdrawiam Waszego Człowieka i Kocich Przyjaciół.

Bursztynowi dziękujemy za dołączenie do grona naszych przyjaciół. Człowieka Bursztyna, panią Beatę, pozdrawiamy mrucząco. Bursztyn zwrócił uwagę na istotny problem „nieporządnego kota”. Wszystkie koty są bardzo czystymi zwierzętami i swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają w jednym miejscu. Jeśli kot sika poza kuwetą w pierwszej kolejności, zamiast obwiniać kota należy wykluczyć takie choroby jak: zapalenie pęcherza i dróg moczowych, Choroby nerek, wątroby, cukrzycę, nadczynność tarczycy i zapalenie stawów. Sikanie poza kuwetą może mieć także przyczynę natury behawioralnej. Ponieważ to istotny problem napiszemy kiedyś o nim więcej. Dziękujemy Bursztynowi za zwrócenie uwagi na ten problem a jego człowiekowi gratulujemy odpowiedniego podejścia do problemu.

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.