kot, kocie zwyczaje

przyjaciele


start > przyjaciele > Wieści od przyjaciół: Honza na II stopniu kursu krawieckiego

Wieści od przyjaciół: Honza na II stopniu kursu krawieckiego

Dostaliśmy maila od naszego przyjaciela Honzy. Napisał, że właśnie podjął dalszą naukę robienia patchworków. Przednio naukę zaprzestał jak zaplątał się w centymetrze krawieckim. Honza pomimo drobnych niepowodzeń postanowił wznowić naukę ponieważ doszedł do wniosku, że w robieniu patchworków musi być coś ekscytującego jeśli jego człowiek spędza przy ich szyciu tyle czasu.

Ponieważ Honza nie przeszedł jeszcze kursu projektowania patchworków na razie pomaga w szyciu swojemu człowiekowi. Im większy jest patchwork tym większą ochotę ma na pomaganie. Sporo czasu spędza na czarowaniu maszyny żeby szyła tak, jak chce kot.

Honza miał pomysł, jak dodatkowo uatrakcyjnić patchworki: postanowił dekorować je odbiciami własnych łapek ubrudzonych ziemią z podwórka. Najlepiej wychodziło mu to podczas deszczowej pogody. Człowiek Honzy nie poznał się na nowym innowacyjnym trendzie w patchworkowej twórczości i zaczął po skończonej pracy chować patchwork nad którym pracuje do szafy aby Honza nie dekorował go wg własnego uznania.

W szyciu patchworku ważną czynnością jest dobieranie nici do szycia. Honza opracował do tej czynności własną metodę: aby dobrze wczuć się w kolorystykę patchworku trzeba się owinąć nim i trochę tak poleżeć a nawet zdrzemnąć a pomysł sam przyjdzie do głowy.

Wiadomo, że po skończeniu szycia patchworku trzeba go wyprasować. Honza wychodzi z założenia, że prasowanie żelazkiem to niepotrzebny wydatek na energię elektryczną i sam sobą prasuje patchworkowe dzieła.

Praca nad patchworkiem jest bardzo wyczerpująca. Nic tak nie regeneruje sił Honzy, jak drzemka na patchworkowym dziele.

Honza zaangażował się tak w pomaganie, że ma teraz problem: szuka kursu matematyki dla kotów ponieważ nie może się już doliczyć przy zrobieniu ilu patchworków pomagał. Podpowiedzieliśmy Honzie, że za każdym razem jak skończy patchwork ma przynieść do domu mysz i dobrze schować ją pod szafą, żeby człowiek jej nie znalazł. Jak będzie chciał wiedzieć ile zrobił patchworków wystarczy, że policzy myszy schowane pod szafą. Nie wiem, czy Honza skorzysta z naszego pomysłu ale Honza, tak jak każdy kot , jest bardzo inteligentny więc z pewnością sobie jakoś poradzi z tym liczeniem.
Dziękujemy Honzie za maila. Pozdrawiamy Honzę i jego Ludzi, panią Grażynę i pana Józefa mrucząco.

Niech Kot będzie z Wami

Set & Thot