g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

Nasi przyjaciele: Kika

Nasza nowa przyjaciółka Kika (zdrobnienie od rodowodowego imienia (Frederica) ma 6 miesięcy i mieszka ze swoimi ludźmi i przybraną siostrą Lili w Warszawie, do której przyjechała z Włoch. Kika jest kotką rzadkiej rasy singapurskiej (Singapura). Koty Singapura są najmniejszymi kotami na świecie.

Koty Singapura bywają nazywane kotami miłości - "kucinta". Określenie to stanowi zbitkę malajskich słów kot (kucing) i miłość (cinta). Rasa Singapura długo nie była uznawana w Europie. Dopiero 1 stycznia 2013 kot Singapurski (SIN) został rasą wstępnie uznaną przez FIFe w kategorii III. Kika, jak każdy Singapura, ma duże uszy i ogromne oczy. Charakterystyczną cechą jej umaszczenia  jest ticking. - typ umaszczenia, w którym każdy włos jest prążkowany, jaśniejszy przy skórze a ciemniejszy na czubku. Tak jak inni przedstawiciele jej rasy jest wesoła, skora do zabawy i inteligentna.

Dziękujemy Kice za dołączenie do grana naszych przyjaciół. Ludzi Kiki, panią Anię i pana Tomka, pozdrawiamy mrucząco.

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.