kot, kocie zwyczaje

przyjaciele


start > przyjaciele > Nasz przyjaciel Kuba

Nasz przyjaciel Kuba

Kuba jest jedenastoletnim kotem rasy europejskiej. Mieszka na pierwszym piętrze domu z ogrodem. Jak chce wejść lub wyjść z domu do ogrodu zamiast schodów używa rosnącego tuż obok balkonu drzewa. Uwielbia wylegiwać się przy kominku i pałaszować mięso z ugotowanych udek kurczaka. Jest wielkim łasuchem – jak nie smakuje mu jedzenie w jego domu, albo uzna, że dostał za mało jedzenia idzie na obiad do mieszkających na parterze rodziców jego człowieka.

Od trzech miesięcy Kuba dostaje karmę dla seniorów. Nie za bardzo podobała się mu na początku zmiana diety ale powoli się przyzwyczaja. Gorzej idzie mu z przyzwyczajeniem się do pieszczot dwuletniego Mareczka, który jest wnukiem jego człowieka. Mareczek, kiedy przychodzi w odwiedziny chętnie bawi się z Kubą i tak mocno go przytula, że Kuba prosi wzrokiem swojego człowieka o pomoc. Kuba miał przyjaciółkę Misię, która parę lat temu zginęła pod kołami samochodu : ( Od czasu jej śmierci stał się smutny i nie lubił towarzystwa innych kotów. Od jakiegoś czasu sytuacja się zmieniła - Kuba ma koleżankę z sąsiedztwa Pusię, którą przyjmuje na balkonie.

PS

Dziękujemy Kubie za dołączenie do naszych przyjaciół. Jeśli chcesz zostać naszym przyjacielem wyślij nam swoje zdjęcie i napisz parę słów o sobie.