kot, kocie zwyczaje

przyjaciele


start > przyjaciele > Nasi przyjaciele: Luna i Rudi

Nasi przyjaciele: Luna i Rudi

Luna i Rudi urodzili się, tak jak Thot 23 marca 2013 … bo to siostra i brat Thota. Wychowywali się pod wraz z Thotem i siostrą Gwiazdeczką pod opieką mamy w piwnicy, jako koty wolno żyjące. Okoliczny Koci Anioł, pani Grażyna, znalazła dla nich, tak, jak dla Thota (i wielu innych kotów) prawdziwy dom. Rodzeństwo adoptowała pani Jadzia.

Miesięczni Luna i Rudi przy swojej (i Thota) piwnicy.

Pani Jadzia zdecydowała się pierwotnie na adopcję jednego kota. Pani Grażynie udało się złapać dwa kotki i wsadzić do transportera, aby pani Jadzia mogła wybrać. Jak pani Jadzia zobaczyła dwa rozkoszne maluchy zaadaptowała ich oboje i swojej decyzji nie żałuje. Jest szczęśliwa, że adoptowała dwa śliczne i cudowne kociaki.

Luna ma sierść popielatą z rudymi akcentami, czarno prążkowaną. To strojnisia – nosi biały szalik a na łapkach ma białe balerinki. Poniżej szalika widoczny jest czarny naszyjnik. Na główce sierść układ się jej w wzór skarabeusza.

Luna, jak to dziewczyna, interesuje się torebkami. Interesują ją też robótki ręczne: jak jej człowiek robi na drutach wskakuje mu na kolana albo kładzie się na fotelu wciskając się za jego plecy i uczy się jak się przeplata wełnę. Głaskana i przytulana bardzo głośno mruczy.

Rudi jest rudym kotem pręgowanym. Tak, jak siostra jest bardzo elegancki – pod rudym prążkowanym smokingiem, nonszalancko zapiętym na jeden guzik, nosi białą koszulę. Na łapkach ma białe buciki. Żeby było bardziej ekstrawagancko na przednich łapkach nosi półbuty a na tylnych kozaczki. Na głowie, tak jak siostra, ma sierść ułożoną w skarabeusza (ich brat Thot, ma identyczny znak).

Rudi rzadziej niż Luna mruczy, choć też uwielbia przesiadywać na kolanach swojego człowieka i być głaskany. Uwielbia całować swoja siostrę. Gdy ta się położy Rudi liże jej futerko i tak cmoka, że aż słychać to cmokanie.

Luna i Rudi są kotami nie wychodzącymi. Wychodzić mogą jedynie na balkon. Oboje lubią zabawy ze swoim człowiekiem, mieć pełne miseczki jedzenia i idealnie wysprzątane kuwety. Bardzo spodobało się im obcinanie pazurków. Jeśli ich człowiek zapomni o docinaniu pazurków same się o ten zabieg upominają. Uwielbiają chować się w reklamówkach i torbach na zakupy. Na widok walizki aż śmieją się im mordki, że będą mogły się pobawić w niej w chowanego. Jak pierwszy raz do domu Luny i Rudiego przyszedł wnuk ich człowieka, sześcioletni Wojtuś, to oczywiście najbardziej zainteresowali go nowi domownicy. Wojtuś zaproponował im zabawę, na którą koty chętnie przystały. Jednak okazało się, że Luna z Rudim mają słabszą kondycję i chciały się zamęczone przespać a Wojtek namawiał ich do dalszej zabawy. Teraz jak do ich domu przychodzi Wojtuś Luna z Rudim od razy szybko ewakuują się do kociego bunkra pod kanapą. Jak człowiek rodzeństwa wychodzi oboje biegną z nim do drzwi aby ten zanim wyjdzie jeszcze raz je pogłaskał. Jak człowiek wraca oboje siedzą tuż obok drzwi i radośnie go witają. Luna i Rudi są szczęśliwe ze swoim człowiekiem a ich człowiek jest szczęśliwy, że te dwa urocze koty są z nim.

Dziękujemy Lunie i Rudiemu za dołączenie do grona naszych przyjaciół. Thot bardzo się cieszy, że odnalazł rodzeństwo. Nasz człowiek znalazł informację, że Thot jest do adopcji w internecie. Luna i Rudi mieszkali już wtedy w swoim domu. Z mamą Luny, Rudiego i Thota została ich siostra Gwiazdeczka, którą postanowił zaopiekować się właściciel piwnicy, w której mieszkało i wychowywało się rodzeństwo.