kot, kocie zwyczaje

przyjaciele


start > przyjaciele > Nasi przyjaciele: Majka

Nasi przyjaciele: Majka

Nasza nowa przyjaciółka, śliczna biała kotka o imieniu Majka urodziła się 7 maja 2009 roku w Szczyrku a obecnie mieszka w Bielsku-Białej. Imię „Majka” nie jest przypadkowe: oznacza miesiąc urodzenia Majki oraz, jak mówi jej człowiek „to, że jest ona moja czyli Maja”.

Majka jest córką burej kotki i białego kocura. Ma sześć sióstr: cztery bure i dwie białe. Człowiek Majki wypatrzył ją w ogłoszeniach adopcyjnych.

Do swojego domu Majka przyjechała w wieku 8 tygodni. Miała początki kociego kataru i natychmiast została poddana leczeniu, które przyniosło dobre rezultaty. Niestety nie był to koniec kłopotów zdrowotnych: u rocznej Majki stwierdzono alergię. Podjęto leczenie Majki, zmieniono jej karmę na odpowiednią dla kocich alergików. Stan Majki poprawiał się, ale co jakiś czas Maja wydrapywała na szyi sierść do krwi. Po licznych badaniach okazało się, że Majka cierpi na inny typ alergii (alergia wziewna) niż na ten, na który była leczona. Zmiana lekarza weterynarii opiekującego się Mają i sposobu leczenia okazała się skuteczna i dziś Majka jest zdrową panną, choć dalej musi mieć odpowiednią dietę.

Majka jest słodką, dużą dziewczynką o silnym charakterze. Nie toleruje obecności innych kotów i sama dobiera sobie towarzystwo ludzi. Jedyną osobą, której nigdy nie opuszcza jest jej przybrana mama Lucy. To ona może tylko wykonywać wszystkie czynności pielęgnacyjne, to za nią tęskni, kiedy nie ma jej w domu - siada koło drzwi i głośno i żałośnie miauczy.

Na niedawno obchodzone szóste urodziny Majka dostała legowisko połączone z budką oraz truskawki i myszki wykonane na szydełku przez jej kochającego człowieka. Człowiek Majki, Lucy, najbardziej na świecie kocha Majkę ale nie obojętny jest jej los innych kotów. Lucy jest wolontariuszką Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany działającej w Bielsku-Białej. Opiekuje się osiedlowymi kotami i współorganizuje aukcję na rzecz wolnożyjących kotów, która odbywa się w sierpniu podczas organizowanego przez Fundację pikniku. Na aukcji, można między innymi wylicytować wykonane przez Lucy szydełkiem śliczne myszki.

Prawda, że podobni?

Dziękujemy Majce za dołączenie do grona naszych przyjaciół. Jej człowiek Lucy, która jest naszą znajomą ze społeczności LOL KOTY, pozdrawiamy mrucząco i dziękujemy w imieniu kotów wolnożyjących za serce i troskę.

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot