g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Koty i ludzie: CATable

Od jakieś czasu obserwuje się globalny trend dzielenia domu z kotami. Nie chodzi tylko o zapewnianie kotu mieszkania, ale także o dostosowywanie domu do kocich potrzeb. Podczas odbywających się w kwietniu Międzynarodowych Targów Meblowych Milan Desing Week 2014 na mediolańskim uniwersytecie zaprezentowany został CATable – stół dla kota i człowieka.

CATable zaprojektował Chińczyk Ruan Hao, właściciel firmy architektonicznej LYCS z siedzibą w Hongkongu. Ruan Hao choć ma niespełna 30 lat zaliczany jest do 10 najlepszych azjatyckich architektów wnętrz i może poszczycić się wieloma prestiżowymi nagrodami. Jakiś czas Ruan Hao studiował i pracował w Stanach Zjednoczonych, w których koty cieszą się bardzo dużo popularnością. Jak sam mówi, to ciężka sytuacja dla człowieka, kiedy musi usnąć ze stołu słodko śpiącego kota żeby rozłożyć laptopa i dokumenty. CATable umożliwia kocio-ludzką współpracę: człowiek pracuje na stole a w szerokim blacie stołu śpi albo baraszkuje w plątaninie tuneli i zakamarków jego koci przyjaciel. Nie ma takiego kota, który oparłby się sprawdzeniu, co kryje się za dziurą w blacie stołu. "Mój projekt wpasowuje się w globalny trend projektowania przedmiotów, które pozwolą ludziom i zwierzętom wygodnie funkcjonować na niewielkiej przestrzeni. Jest to stół dla nas i raj dfla kota” stwierdził Ruan Hao. CATable zrobił furorę wśród odwiedzających Targi – i to nie tylko wśród miłośników kotów. Nam także się podoba i zgadzamy się Ruanem, że „każdy jest źródłem innowacyjnego projektu”.

Zdjęcia pochodzą ze strony www.dezeen.com.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.