g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Koty i ludzie: Catio

Catio (koci odpowiednik patia) to zabudowa balkonu czy tarasu, zabudowa zewnętrznego parapetu okna lub umieszczenie konstrukcji z siatki metalowej przypominających woliery na ścianie budynku. Catio może także stanowić samodzielną konstrukcję nie powiązaną z domem. Najważniejsze w tej idei jest to aby kot mógł bezpiecznie przebywać poza domem. Istotnym elementem catio, nazywanego także kocim sanktuarium, są półki na których kot może się wylegiwać.

Już kilka razy pisaliśmy o tym, że kot staje się bardzo popularnym towarzyszem człowieka i człowiek stara się aranżować dom tak, aby żyło się w nim wygodnie zarówno człowiekowi jak i kotu. Catia od dawna są popularne w USA (na wielu filmach można zobaczyć np. catia na dachach nowojorskich kamienic). W ostatnim czasie zapanowała na nie swoista moda: napisał o nich nawet New York Times, który ma zbadać pęd ludzi do budowania catiów. Catiom poświęcono jeden odcinek serialu Animals Planet z cyklu „Must Love Cats"", w którym gospodarz programu John Fulton pomógł zbudować duże Catio. Nam najbardziej podobają się te Catia, do których koty same mogą wychodzić, kiedy maja na to ochotę bezpośrednio z domu czy mieszkania. Nie jest to jednak zawsze możliwe, zwłaszcza kiedy koty nie mieszkają w domu a w mieszkaniu w jakimś bloku czy w kamienicy - w Polsce nawet zamontowanie kraty na okno dla bezpieczeństwa kota czy zabudowanie siatką balkonu staje się problem ponieważ projektanci uważają to za zmiany w projekcie i psucie estetyki bloku czy kamienicy a administracje spółdzielni mieszkaniowych też chyba nie lubią kotów Jeśli ktoś chciałby kotu wybudować catio kilka praktycznych porad można znaleźć między innymi na stronach catiodesigns.com, catster.com, catioshowcase.com.

Powyższe zdjęcia pochodzą ze strony catioshowcase.com.

Zdjęcia ze strony decorationarch.com

Zdjęcia ze strony pinterest.com

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.