kot, kocie zwyczaje

koci świat


start > koci świat > Cudowna przyjaźń: opiekuńczy pies Max i niepełnosprawna kotka Ralphee

Cudowna przyjaźń: opiekuńczy pies Max i niepełnosprawna kotka Ralphee

Kotka Ralphee urodziła się w Brisbane (Queensland, Australia) na stadninie koni. Matka odrzuciła maleństwo ze względu na jego niepełnosprawność. Opiekę nad maluszkiem przejęli ludzie, którzy zabrali Ralphee ze stadniny do domu.

Po licznych badaniach weterynaryjnych okazało się, że kotka ma problemy neurologiczne i ma niedorozwój móżdżku. Efektem tej zmiany patologicznej jest sztywność móżdżkowa charakteryzująca się zwiększonym napięciem mięśni, nieprawidłowym położeniem głowy oraz niezbornościami ruchowymi.

Zmiany te powodują, że Ralphee nie ma poczucia równowagi, ma nieprawidłowy chód, zdarzają się sytuacje, że nie może zahamować ruchu w dowolnym momencie i jest niezdolna do prawidłowej oceny odległości.

Miewa także drżenia zamiarowe, charakteryzujące się mimowolnymi, nierytmicznymi ruchachami kończyn i głowy. Jej poruszanie się można przyrównać do poruszania się pijanego marynarza po pokładzie podczas dużego sztormu. Koty z tą patologią otoczone dobre opieką mogą żyć tak samo długo, jak koty zdrowe. Ich inteligencja jest taka sama, jak zdrowych osobników.

Kiedy okazało się, na jakie schorzenie cierpi Ralphee jej ludzie przygotowali dla niej pokój wypełniony kocami i poduszkami i usnęli z niego, poza łóżkiem na którym kotka śpi, meble, żeby kiedy się potknie upadała na coś miękkiego. Ralphee miała szczęście, że trafiła na takich, wspaniałych, troskliwych ludzi ale jeszcze większym jej szczęściem okazał się pies Max.

Max, który jest emerytowanym psem do poganiania bydła od razu gdy zobaczył w domu maleńką Ralphee spędzał przy niej długie godziny a także zaczął spać w jej pokoju. Kiedy Ralphee podrosła zaczął wynosić ja w pysku (koty z tą patologią mają problem z chodzeniem po schodach) na podwórko. Na podwórku nie odstępuje kotki na krok. Bawi się z nią a gdy ta chce zbyt daleko odejść zawraca ją w kierunku domu. Ralphee i Max są szczęśliwi w swoim towarzystwie, uwielbiają się razem bawić i spać. Okazują sobie bardzo dużo czułości.

Historia Ralphee i Maxa to kolejny przykład na to, że pies i kot potrafią darzyć się miłością i budować silne więzi przyjacielskie. Tym uroczym przyjaciołom życzy długich lat bycia razem a ludziom życzymy takich wspaniałych, bezinteresownych przyjaźni.

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot