g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Kawa z kotem

Pisaliśmy o tortach z kotami a że do tortu pija się zazwyczaj kawę, postanowiliśmy pokazać ulotne kawowe dzieła sztuki z kotami. Mistrzami w przygotowywaniu „kociej” (i nie tylko) kawy są dwaj zaprzyjaźnieni Japończycy: 26 letni Kazuki Yamamoto i 23 letni Kohei Matsuno. Matsuno zapytany o to po co się trudzić, jeśli dzieło zaraz po stworzeniu zostaje wypite odpowiedział: „wiele rzeczy jest pięknych właśnie dlatego, że są krótkotrwałe i kruche."

Są dwie techniki tworzenia kawowych dzieł: jedna przypomina malowane spienionym mlekiem obrazy na powierzchni kawy, druga przypomina piankowe rzeźby. W tej drugie często wykorzystuje się do pomalowania piankowej rzeźby czekoladę, a do posypania kakao, rzadziej wykorzystuje się rozpuszczoną różową, niebieską czy zieloną piankę marshmallow.

Oczywiście kawę z kotami przygotowują też inni bariści, w tym domowi? Sztuka ozdabiania kawy uzyskała już swoją nazwę: Latte Art.

Od lutego 2013 roku można samemu zaserwować „kocią” kawę i niepotrzebne są do tego żadne wyjątkowe umiejętności. Firma Yawahada z Marshmallow z okolic Nagano wprowadziła do sprzedaży kocie sylwetki i łapy z pianki marshmallow. Koty wystarczy włożyć do kawy i można od razu podać. Łapy muszą trochę poleżeć w kawie do rozpuszczenia. Aby koty szybko się nie rozpuściły w kawie należy trzymać je w lodówce. Koty i łapki można kupić osobno oraz w zestawie z kawą. Zestaw Cafe Cat Paw Marshmallow kosztuje około 9$. Firma prowadzi także sprzedaż za pośrednictwem Internetu. http://yawahada.ocnk.net http://sanpasta.ocnk.net.

Niech kot będzie z Wami i pamiętajcie prosimy, że kawa z kotem nie jest dla kota – kawa jest dla kota toksyczna.

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.