g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Kot górskim przewodnikiem

Wiadomo, że zagubionym turystom w górach pomagają specjalnie przeszkolone psy ratownicze. Ale mało kto wie, że jest kot, który także pomaga zagubionym turystom. Nikt tego go nie uczył - robi to z własnej woli.

Niedawno temu węgierski turysta wybrał się na alpejskie szlaki niedaleko małej szwajcarskiej wioski Gimmelwald. Zagubił się wysoko w górach a na dodatek skręcił kostkę w nodze. Kiedy zrozpaczony i bezradny próbował odnaleźć na mapie szlak, jakim mógłby wrócić pojawił się przed nim nagle czarnobiały kot. Kot najpierw położył się pokazując, że jest przyjaźnie nastawiony a następnie zaczął schodzić powoli w dół oglądając się czy człowiek za nim idzie. Węgierski turysta postanowił iść za kotem  i bardzo dobrze zrobił - kot doprowadził go do wioski, gdzie udzielono mu pomocy.

Węgierski turysta sfilmował swoją drogę z kotem przewodnikiem aby pokazać kota rodzinie. Zamieścił film i zdjęcia w mediach społecznościowych.

W mediach społecznościowych do węgierskiego turysty odezwały się cztery osoby, które rozpoznały kota i także przemierzały z nim alpejski szlak w pobliżu Gimmelwaldu. Jedna z tych osób zamieściła własne zdjęcie kota przewodnika.

Węgierski turysta żałuje, że nie dowiedział się nic więcej o swoim wybawcy oprócz tego, że mieszka on w małym hoteliku w Gimmelwaldzie. Być może ktoś z tej maleńkiej wioski liczącej 130 mieszkańców zobaczy film na youtube lub przeczyta historię węgierskiego turysty i innych trustów, którym pomógł ten przyjazny kot i poznamy jego imię.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

Zdjęcia pochodzą ze strony reddit.com na której swoją historię opisał węgierski turysta oraz inne osoby, które wędrowały z uroczym kotem przewodnikiem.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.