g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Koci tata

Społecznie przyjęło się używać określenia „kocia mama” a my się pytamy dlaczego nie mówi się „koci tata”?

W Polsce potocznie uważa się, że kobiety wolą koty a mężczyźni psy. Ponieważ nikt nie prowadził badań na ten temat nie wiemy ile kotów mieszka z kobietami, ile z mężczyznami a ile z rodzinami. Wiemy natomiast, że mężczyźni, którzy za przyjaciela wybrali kota opiekują się z oddaniem i czułością swoimi kocimi przyjacielem.

Zdaniem niektórych kocich behawiorystów same koty wolą mężczyzn. Ponoć wynika to z tego, że mężczyźni szanują ich niezależność . Kobiety natomiast często starają się zrobić z kota maskotkę - przytulankę, na co kot nie ma zbytniej ochoty. To kot wychodzi z inicjatywą przytulenia się i pieszczot. Zbyt częste pieszczoty, budzenie kota po to by go poprzytulać może być dla kota nawet stresujące.

Polski stereotyp mężczyzny twardziela z psem łamie wizerunek twardzieli znany Polakom np. z amerykańskich filmów. Mało, który z nich mieszka samotnie, przeważnie jego towarzyszem jest kot. Prawdziwy mężczyzna nie musi udowadniać swoje wielkości mając u boku posłusznego psa, prawdziwy mężczyzna jest niezależny i ceni sobie towarzystwo równie niezależnego kota.

Wśród znanych postaci wielu mężczyzn miało lub ma kociego przyjaciela kota. Wymieniać ich można by długo. Do największych miłośników kotów należeli Ernest Hemingway, który miał w pewnym okresie około 50 kotów i Freddie Mercury, którego rodzinę tworzyło 7 kotów.

Wszystkim kocim tatom z okazji Dnia Ojca składamy serdeczne, mruczące życzenia.

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.