g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Ludzie i koty: Kocio - ludzka kanapa

Na świecie obserwuje się wzrost gospodarstw domowych, w których mieszkają koty. Kot, nie jest dziś traktowany, tak jak kiedyś jako domowy zwierzak, a traktowany jest jako towarzysz człowieka. Ludzie dzielący swoją przestrzeń życiową z kotami, coraz częściej aranżują wnętrza mieszkalne tak, aby dobrze żyło się w nich zarówno ludziom jak i kotom. Pisaliśmy już o kocio-ludzkim stole (caTable). Kolejnym ciekawym sprzętem służącym zarówno ludziom jak i kotom jest kanapa zaprojektowana przez koreańskiego projektanta Seungji Muna. Nad koncepcją kanapy pracowali także Yongjeh Park i Kangkyoung Lee.

Pomysłodawcy kanapy studiowali kocie zachowania oraz ludzkie nawyki w korzystaniu z kanapy i na ich podstawie stworzyli mebel wygodny dla człowieka i interesujący dla kota. Meble, ten, jak mówią projektanci, jest wyrazem wspólnego komunikowania się ludzi i kotów oraz wzajemnego dzielenia się emocjami. Każdy, kto mieszka z kotem wie, że kot uwielbia siedzieć przy swoim człowieku i zrobi wszystko aby być blisko niego. Wepchnie się nawet w wąską szczelinę miedzy między plecami człowieka a oparciem fotela. Kocio-ludzka kanapa umożliwią człowiekowi i kotu bliskość a zarazem daje im możliwości komfortowego wypoczynku a kotu dodatkowo niezłej zabawy.

Kocią część kanapy tworzy tunel zaczynający się tuż przy dolnej części nogi kanapy i biegnący wzdłuż kanapy jako jej opacie a kończący się jako podłokietnik. Kot do tunelu może wejść tuż przy podłodze, może skorzystać z otworu w podłokietniku, lub otworu, który został zaprojektowany w środkowej części tunelu – oparcia. Ponieważ tunel jest dość duży kot może sobie także wygodnie leżeć na tunelu.

Pomysł na kocią kanapę nam i naszemu człowiekowi bardzo się spodobał. Naszym zdaniem to idealny mebel, zwłaszcza do małych mieszkań, w których koty mają niewiele miejsc do zabawy. Jak na razie kanapa widoczna na zdjęciach jest jedynie prototypem. Mamy nadzieję, że trafi do sklepów i przyniesie wiele radości zarówno kotom jak i ich ludziom.

Zdjęcie pochodzą ze strony domowej Seungji Muna http://www.munseungji.com.

Niech kot będzie z Wami

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.