g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Przyjaźń kota z owcą

Lubimy pisać o przyjaźniach kotów z innymi gatunkami zwierząt. Tym razem opowiemy Wam o przyjaźni kota Dory z owcą Charlie.

Dora miała cztery tygodnie kiedy znalazła ją w listopadzie 2016 roku w rowie przed domem Carla Reilly Moore współzałożycielka Happy Tails Farm Sanctuary w Kingston (Ontario). Kot od razu zadomowił się na farmie. Owca Charlie miała zaledwie dwa dni dni, gdy jej właściciel wystawił ją do adopcji przez internet ponieważ matka owcy zmarła a rolnik, który był jej właścicielem, nie chciał opiekować się chorowitą owcą.

Owieczkę kupiła Carla wraz ze swoim mężem Harry. Owca przybyła na farmę bardzo chora i bardzo zaniedbana. Była cała pokryta brudem. Małżeństwo przez tydzień walczyło o życie Charlie. Do opieki włączyła się Dora, która nie odstępowała posłania owieczki. Okazało się jednak, że Charlie musi przejść operację. Kiedy Charlie pojechała do szpitala Dora była bardzo smutna i popłakiwała. Jaka wielka była radość Dory kiedy Charlie wróciła do domu. Dora pilnowała ją całymi dobami, grzała własnym ciałem, próbowała ją karmić kocim jedzeniem.

Charlie szybko wracała do zdrowia. Dora i Charli nie tylko znaleźli dom, wspaniałych opiekunów w osobach Carla i Harry ale także znaleźli coś bardzo cennego - przyjaciela na całe życie. Pomimo tego, że należą do różnych gatunków Dora i Charli doskonale się rozumieją, opiekują się sobą i okazują uczucia.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

Zdjęcia pochodzą ze strony happytailsfarmsanctuary.ca.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.