g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Koty i konie

Prawie we wszystkich stadninach, w gospodarstwach i farmach, na których mieszkają konie mieszkają też koty, które polują na gryzonie. Co ciekawe koty bardzo lubią konie a uczucie to jest odwzajemniane.

Więzi pomiędzy kotem a kotem bywają bardzo silne. Przyjaciele spędzają wiele czasu ze sobą, koty myją końskie pyski a konie się im rewanżują. Bardzo często się zdarza, że kot śpi w stajni na koniu a i bywa, że jeździ na swoim przyjacielu kiedy ten jest na pastwisku.

Jednym ze społecznych zachowań koni mówiących o relacjach przyjacielskich jest wzajemne podszczypywanie się mające na celu wzajemne pielęgnowanie sierści i skóry. Nikt nie wie dlaczego konie nie podszczypują kotów a używają do okazywania kociemu przyjacielowi czułości zazwyczaj jedynie języka (delikatne poszczypywanie też się zdarza) Najprawdopodobniej instynktownie nie chcą zarobić krzywdy swoim maleńkim w porównaniu z wielkością konia, przyjaciołom.

Nie wiadomo, co przyciąga do siebie te zwierzęta. Koty, potocznie niesłusznie uważane za samotników, często znajdują sobie przyjaciół wśród innych gatunków zwierząt. Koniom rzadko zdarzają się takie przyjaźnie. Wyjątkiem są koty. Jak widać, koci urok działa nie tylko na człowieka.

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.