g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Kot przegrał konkurs na oficjalną maskotkę Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018

Przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018, które za niedługo rozpoczną, gospodarze mistrzostw ogłosili konkurs na oficjalną maskotkę FIFA World Cup Russia 2018. Do finału weszły trzy maskotki zaprojektowane przez Ekaterinę Bocharovą.

Wśród finalistów znaleźli się: kot, wilk i tygrys syberyjski. Głosować można było na oficjalnej stronie FIFA oraz kilku portalach społecznościowych.

W głosowaniu w fazie finałowej wzięło udział ponad milion Rosjan. Nieco więcej niż połowę głosów (53%) zdobył wilk, na drugim miejscu uplasował się z ponad jedną czwartą głosów (27%) tygrys syberyjski a kot zajął trzecie miejsce z jedną piątą głosów (20%).

Trochę jesteśmy rozczarowani. Po pierwsze wynikiem: przecież kot uwielbia bawić się piłkami i nikt nie robi tego z taką gracją, jak on. Kot pomimo wrodzonej zdolności do zabawy piłką do tej pory nigdy nie był oficjalną maskotką FIFA World Cup. Po drugie na rysunkowych projektach maskotek bardziej do kota (domowego) podobny jest tygrys syberyjski niż rysunek nazwany kotem. Nie wiemy też dlaczego kot ma na głowie coś w kształcie rogu jednorożca.

Wilk zwycięzca konkursu ma na imię Zabivaka ™. Imię maskotki wywodzi się od słowa „zabit” - strzelić (gola) można je więc tłumaczyć jako „ten który strzeli gola”. Zabivaka ™ będzie obecny na wszystkich stadionach mistrzostw, gdzie będzie bawił podczas przerw w meczach kibiców a także będzie promował mistrzostwa. Zdaniem organizatorów Zabivaka ™ jest ambasadorem FIFA World Cup Russia 2018 i już stał się celebrytą.

koty

No cóż, mamy nadzieję, że naszym piłkarzom powiedzie się w FIFA World Cup 2018 znacznie lepiej niż kotu w konkursie na maskotkę mistrzostw. Tego im życzymy.

Niech Kot będzie z Tobą

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.