g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Przytulacz kotów (Cat Cuddler) – nowy zawód?

Wielokrotnie w naszych artykułach zwracamy uwagę na to, że stres osłabia kocią odporność, jest przyczyną wielu chorób a kotom chorującym spowalnia powrót do zdrowia. Aby pomóc swoim kocim pacjentom szybko wrócić do zdrowia irlandzka klinika weterynaryjna Just Cats Veterinary Clinic z siedzibą w Dublinie (lecząca jako jedyna w Dublinie wyłącznie koty) ogłosiła nabór na przytulaczy kotów.

Ogłoszenie o naborze przytulaczy ukazało się na stronie kliniki i jej stronie na Facebooku. Aplikujący na przytulacza musi odpowiedzieć sobie przed złożeniem aplikacji na kilka pytań, takich jak:

Czy kot przychodzi naturalnie do Ciebie?
Czy liczyłeś kocięta przed snem?
Czy karmisz bezpańskie koty w Twojej okolicy?
Czy pieszczenie kota sprawia, że czujesz się błogo?

www.facebook.com/JustCatsVeterinaryClinic

Odpowiedzenie twierdząco na większość z tych pytań oznacza, że właśnie taka osoba jest poszukiwana. Dodatkowo osoby aplikujące na przytulacza kotów powinny: mieć delikatne i sprawne dłonie aby móc kota długo i pieszczotliwie głaskać, umieć mówić cicho i czule aby szeptać kotu do ucha - Rada do Spraw Weterynaryjnych Irlandii uznała te kompetencje za istotne w tym zawodzie. Dodatkową zaletą kandydata na stanowisko przytulacza kotów jest zdolność rozumienia różnych miauczeń i kocich mruczeń. Jak podał pracodawca „mile widziani na to stanowisko są lekarze i technicy weterynarii”.

Osoby, które przejdą przez proces rekrutacyjny otrzymają pracę na cały etat i wynagrodzenie od 20 do 25 tysięcy funtów brytyjskich rocznie, w zależności od doświadczenia i umiejętności.

Niestety musimy rozczarować chętnych do podjęcia się tej pracy - chętnych chyba było wielu ponieważ nabór ogłoszono 24 maja 2017 roku a 29 maja 2017 roku zakończono zbieranie aplikacji. Wybrane osoby zostaną zaproszone na wywiad i pokaz umiejętności w praktyce.

Nowy zawód jest nie tylko gratką dla miłośników kotów. Zwraca on uwagę na to, jak bardzo stres wpływa na zdrowie kotów. Koty nie ujawniają tak silnie emocji, jak inne gatunki i trzeba dobrze obserwować koty aby zauważyć zmiany w ich zachowaniu i móc zareagować jeszcze wtedy, kiedy stres nie przerodził się w stres chroniczny. Nie dopuść do tego aby Twój kot przeżywał stres. Szanuj indywidualność kota. Nie przeszkadzaj mu, kiedy śpi, znajdź czas na pieszczoty, kiedy kot się o nie dopomina, znajdź, co najmniej półgodziny czasu dziennie na zabawę ze swoim pupilem. Pamiętaj, że kot, który się czuje zaniedbany lub odtrącony szybko popada w stres.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.