g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOTY I LUDZIE":

Koty i ludzie: Nonkonformistyczni i inteligentni miłośnicy kotów

Dr Denise Guastello, profesor psychologii na Carroll University, w Wisconsin, zrobił badania na temat różnic osobowościowych pomiędzy miłośnikami psów i miłośnikami kotów.

W badaniu wzięło udział 600 studentów. Bania, których wyniki i wnioski przedstawiono w maju 2014 r. na dorocznym spotkaniu Stowarzyszenia na Psychological Science w San Francisco, wykazały, że ludzie lubiący psy i ludzie lubiący koty mają różne osobowości. Miłośnicy psów są bardziej żywi, energiczni i otwarci. Miłośnicy kotów są bardziej zamknięci w sobie i wrażliwi niż miłośnicy psów. Miłośnicy kotów są nonkonformistami i są bardziej inteligentni niż miłośnicy psów. Osiągają dużo lepsze od nich wyniki w testach na inteligencję. Źródło: http://www.carrollu.edu/newsevents

Sami oceńcie te wyniki i wnioski z badania. My zastanawiamy się a co z miłośnikami kotów i psów? Nie da się być zarazem ekstrawertykiem i introwertykiem. No chyba, że się cierpi na rozdwojenie jaźni. Sporo znajomych naszego człowieka mieszka z kotem i psem i kocha je tak samo. Nasz człowiek też mieszkał kiedyś z kotem i psem. A z jego inteligencją to różnie bywa. Często robimy mu testy na inteligencję np. ukrywając jego rzeczy. Jest nonkonformistą, to fakt. Na szczęście nie trzeba robić badań nad inteligencją kotów ponieważ od dawna wiadomo, że koty są bardzo inteligentne 

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.