g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

Proste do wykonania domki dla bezdomnych kotów

W Turcji żyje bardzo dużo wolnożyjących kotów a mieszkańcy Turcji bardzo lubią i szanują koty. Pisaliśmy już o tureckim wynalazku – automatach na karmę dla kotów, którą kupuje się za puste butelki typu PET. Niedawno temu na społeczności LOL Koty modelatorka z Turcji, bardzo sympatyczna Krymet Karakaya, zamieściła zdjęcia pomysłowych, prostych do wykonania domków dla bezdomnych kotów, które zostały ustawione w Stambule.

Domki przygotowują dla kotów wolontariusze popularnej w Turcji fundacji HAYTAP działającej na rzecz zwierząt. Są one bardzo proste do wykonania ponieważ stanowią je dwie złączone plastikowe miednice z wyciętym wejściem wyścielane ciepłym kocykiem.

Na ostrą zimę raczej te domki się nie nadają, bo są nie ocieplane ale przez pozostałą część roku mogą dać schronienie bezdomnym kotom. Są wodoszczelne i łatwe do utrzymania w czystości.

Domek trochę mały ale własny. Może ktoś, kto zajmuje się kotami bezdomnymi wykorzysta pomysł fundacji HAYTAP i zafunduje swoim podopiecznym własne domki.

http://www.34volt.com/gundem/eskisehir/hayvanseverler-plastik-legenlerden-kedi-evi-yapti-haberi-296164/

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.