g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

Naturalny drapak dla kota

W sklepach dostępny jest szeroki asortyment różnego rodzaju drzewek – drapaków dla kotów. Na pewno niektóre z nich spełniają oczekiwania opiekunów kotów (poza wysokim cenami) ale czy spełniają oczekiwania kotów?

Każdy opiekun kota z pewnością zauważył, że kot mając do wyboru wymyślny drapak i tak drapie zawzięcie meble, fotel komputerowy, kanapę, tapetę na ścianie itp. Drapaki zazwyczaj zrobione są ze sznura, co odstrasza trochę kota ponieważ w sznur wbijają się pazur i często kot ma problem z ich oswobodzeniem. Najlepszym drapakiem dla kota jest kawałek pnia drzewa na tyle wysoki by kot stojąc swobodnie mógł go drapać aby pozbyć się starej powłoki pazurów. Oczywiście pieniek powinien być dobrze umocowany żeby nie przewrócił się na kota. Z pni i grubych konarów można też zrobić oryginalne kocie drzewka, służące zarazem do drapania, zabawy i wypoczynku. Poniżej kilkanaście pomysłów podpatrzanych w sieci. Odradzamy ozdabianie drapaka sztucznymi liśćmi lub roślinami. Materiał z którego są wykonane sztuczne rośliny może być dla kota toksyczny (nawet zapach). Zjedzenie przez kota kawałka sztucznej rośliny (nawet nietoksycznej) może mieć przykre konsekwencje – może zaczopować jelita, co wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.