kot, kocie zwyczaje

testujemy


start > testujemy > Testujemy: Drapak wieża legowisko dla kota Pethaus (i inne nazwy tego samego drapaka)

Testujemy: Drapak wieża legowisko dla  kota Pethaus (i inne nazwy tego samego drapaka)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt dostaliśmy 170 cm drapak – drzewko o wiele obiecującej nazwie „Pethaus” (ten sam drapak można kupić pod wieloma innymi nazwami, w zależności od sprzedającego). W opisie drapaka napisano, że jest on solidnie wykonany, nadaje się dla dużego kota oraz, że spełni oczekiwania każdego kota. Czy aby na pewno? Czy to wymarzony koci penhouse?

kocie zwyczaje - żywienie

Drapak reklamowany, jako „wielki drapak dla kota” jest „wielkością” jedynie średnio wysoki – 170 cm. Ponieważ w opisach nie ma szczegółowych wymiarów postanowiliśmy je podać, ponieważ są one bardzo istotne podczas podejmowania decyzji o zakupie a w przypadku ocenianego drapaka okazały się one bardzo niekorzystne dla użytkowników drapaka, czyli kotów.

kocie zwyczaje - żywienie

Jak widać po powyższych wymiarach drapaka nadaje się on jedynie dla małego kota do 6 miesięcy lub kota rasy Singapura (najmniejsze koty). Co do górnego domku to mamy wątpliwości czy nawet mały kot się do niego zmieści. Hm… to chyba domek dla chomika. Jedynym elementem, jaki może wykorzystać dorosły kot jest dolny domek.

kot, kocie zwyczaje

Domek… a może raczej namiot ponieważ domki to szkieletowa konstrukcja na którą naciąga się coś w stylu pokrowca namiotu.

kocie zwyczaje - żywienie

W opisie drapaka można przeczytać: „starannie wykonane, puszysty materiał”. Materiał drapaka jest niechlujnie połączony z konstrukcją zszywkami tapicerskimi (!), sznur do drapania jest bardzo luźno okręcony (prześwity) a puszty materiał (pomijamy jego okropny zapach przez kilka dni) jest tandetnej jakości – my zrobiliśmy dziurę w drapaku już na drugi dzień.

kocie zwyczaje - żywienie
Cena testowanego drapaka waha się od 159 – 309, zł w zależności od sprzedawcy. Nasz na szczęście kosztował 159 zł i jakoś ten zakup nasz człowiek przebolał i pociesza się, że chociaż z jednego piętra i dolnego domku (środka i „dachu”) korzystamy. Nie mamy złożonego domku dla chomika i górnych platform oraz „schodów”. Ponieważ zostały nam 3 części drapaka („nogi”, ) nasz człowiek zastanawia się nad tym jak dobudować nam jeszcze jedno piętro , tak aby było ono dla nas funkcjonalne i bezpieczne. Jak, coś wymyśli pochwalimy się?

Niech Kot będzie z Tobą
 
Set & Thot
 
PS
kocie zwyczaje - żywienie

Uwaga: w ofercie artykułów dla kotów są dostępne tego samego typu drapaki o różnej wysokości i o różnej konfiguracji (te na zdjęciu to tylko przykład, jest ich dużo). Uważamy, że są one taka samo niefunkcjonalne, jak testowany drapak, dlatego radzimy sprawdzić przed ewentualnym zakupem wymiary drapaka - tak, jak zrobiliśmy to my ale już niestety po dokonanym zakupie. Wymiary które trzeba sprawdzić zaznaczone są na wyżej zamieszczonym zdjęciu z wymiarami drapaka. Na niektórych zdjęciach reklamowych tych drapaków są koty – drapak wygląda na duży ale koty zostały umieszczone na drapakach w programie graficznym i zostały znacznie pomniejszone. To po prostu oszustwo.