kot, kocie zwyczaje

testujemy


start > testujemy > Sznurek nie jest zabawką dla kota!

Sznurek nie jest zabawką dla kota!

Z przerażeniem czytamy w internecie, jak rozbawieni opiekunowie kotów opisują zabawy swoich pupili z różnego rodzaju sznurkami, wstążkami, włóczką czy gumkami recepturkami. Nie dość tego cieszą się, że znaleźli potem w odchodach kota te „zabawki”. Bardzo nas to smuci, bo wynika z tego, że kotami zajmują się osoby pozbawione wyobraźni i nieodpowiedzialne.

kocie zwyczaje - żywienie

Każdy opiekun kota powinien zapewnić swojemu pupilowi bezpieczeństwo. Pisaliśmy już, jaki dom jest bezpieczny dla kota. Testujemy kocie zabawki zwracając uwagę zwłaszcza na to czy są dla nas, kotów bezpieczne. Teraz przyszła kolej na ulubione przez większość kotów (niestety) sznurki, włóczki, wstążki itp. Wielu opiekunów kotów świadomie daje kotu do zabawy sznurek czy włóczkę a kot w ogóle nie powinien mieć dostępu do wszelkiego rodzaju sznurków, włóczek nitek, nitek dentystycznych, wstążek, patyczków kosmetycznych, lamety, anielskich włosów, żyłek, drutów, gumek recepturek.

kocie zwyczaje - żywienie

Weterynarze wyżej wymienione przedmioty nazywają ciałami obcymi linearnymi. Zapytacie dlaczego weterynarze interesują się różnymi sznurkami? A no dla tego, że wiele kocich zabaw z nimi ma finał w lecznicy weterynaryjnej (niestety bywają też gorsze zakończenia).

kocie zwyczaje - żywienie

O tym, jak może zakończyć się zabawa kota ze sznurkiem przeczytajcie tutaj https://www.teodorwet.pl/kotek-bawiacy-sie-klebkiem-wloczki. Oddajemy głos tym, którzy ratują kocie życie po niefortunnej zabawie. Mamy nadzieję, że opisane przez lekarzy weterynarii przypadki bardzie pobudzą Twoją wyobraźnię i zapadną w pamięci niż nasze ostrzeżenia i nigdy już nie pozwolisz (jeśli to robiłeś) bawić się swojemu pupilowi niebezpiecznymi sznurkami.

kocie zwyczaje - żywienie
Pamiętaj, że niezależnie od tego, co połknął kot, konsultacja z lekarzem jest niezbędna. Traktuj taką sytuację jako poważne zagrożenie zdrowia i życia kota. Jeśli zdarzy się tak, że Twój kot połknął sznurek lub podobny przedmiot i widzisz, jak wystaje mu on z pyszczka może spróbować lekko (!) pociągnąć, jeśli poczujesz nawet lekki opór nie ciągnij, bo możesz poważnie zaszkodzić. Natychmiast udaj się z kotem do lekarza weterynarii. To samo dotyczy sytuacji, gdy sznurek wystaje z odbytu. Stosuj nadzór i ostrożność przy zabawkach dla kotów. Sprawdzaj ich stan ponieważ kot może złamać, rozerwać zabawkę i połknąć jej część. Nie stosuj w domu narzut, zasłon, serwetek itp. , z których łatwo kot może wyciągnąć nitki czy przędzę. Wszelkiego rodzaju nici, nici dentystyczne, sznurki, żyłki, linki, druty, wstążki, gumki recepturki, patyczki kosmetyczne, itp. trzymaj w miejscu niedostępnym dla kota. Sznurki z wędlin, wyrzucaj do zabezpieczonego przed kotem kosza na śmieci.
 
Niech kot będzie z Tobą
S&T