kot, kocie zwyczaje

testujemy


start > testujemy > Miska na jedzenie o jakiej marzy każdy kot

Miska na jedzenie o jakiej marzy każdy kot

Kot najchętniej jadłby z podłogi (tak jak w naturalnych warunkach je mysz leżącą na ziemi) ale mieszkając z człowiekiem musi dostosować się do jego oczekiwań i jeść z miski. Wbrew pozorom wybranie odpowiedniej miski dla kota, pomimo bogatej oferty handlowej, nie jest proste.

O tym, jak ważna jest miska dla kota i czym się kierować kupując miskę na karmę suchą, mokrą oraz na wodę napisaliśmy 3 lata temu

https://kici-kici.pl/testujemy/kocia-miska/

Miski, które my wtedy dostaliśmy szybko się zniszczyły choć były stalowe (odpadły antypoślizgowe obręcze) i wbrew temu, co nam się wtedy wydawało nie były tym, co naprawdę chciałby mieć kot - były za wysokie i za wąskie.

Mieliśmy w międzyczasie różne miski ale też się nie sprawdzały. Od roku mamy miski, które lubimy my i nasz człowiek. Pomimo, że jemy z nich kilka razy dziennie wciąż wyglądają, jak nowe. Nasze ulubione miski nazwane przez producenta Little Fish wykonane są z tworzywa sztucznego. Od innych misek wizualnie odróżnia je kwadratowy kształt w rzucie poziomym.

Miska Little Fish ma bok o długości 13,5 cm i wysoka jest na 3,5 cm. Jest więc stosunkowo duża (objętość 200 ml) a zarazem płytka co ułatwia jedzenie zarówno kocim dzieciom (sugerujemy jednak podawać kocim maluchom jedzenie na płaskich małych talerzykach plastikowych np. dla małych dzieci), jak i kotom dużych ras. W miskach Little Fish można podawać karmę mokrą i suchą. Nie nadają się na wodę – na wodę kot powinien mieć bardzo dużą miskę – im więcej jest wody, tym kot chętniej pije. Antypoślizgowy spód miski zapewnia jej stabilność nawet jeśli miska jest położona na śliskiej podłodze.

Również nasz człowiek jest zadowolony z naszych misek. Na dole miski po przeciwległych bokach są wcięcia (uchwyty) ułatwiające przenoszenie misek i zbieranie ich z podłogi. Tworzywo, z którego wykonane są miski świetnie się myje – nawet przyschniętych resztek po gotowanej rybie nie trzeba namaczać, co trzeba było robić myjąc inne miski. Miski Little Fish można także myć w zmywarce. Oprócz walorów użytkowych doceniliśmy ich estetyczny, nowoczesny wygląd.

Miski Little Fish sprzedawane są w dwupaku. Producent założył, że jedna miska jest na karmę a druga na wodę. Jednak tak, jak napisaliśmy powyżej, miski te ze względu na małą pojemność nie nadają się na wodę. Miłym zaskoczeniem jest cena tych misek – za komplet (2 miski) nasz człowiek zapłacił niecałe 10 zł czyli jedna miska kosztuje nieco mniej niż 5 zł. Ponieważ od razu i nam i naszemu człowiekowi te miski się spodobały nasz człowiek kupił nam jeszcze dwie ale nadal leżą nierozpakowane, ponieważ nasze miski po rocznym użytkowaniu wyglądają, jak nowe.

Poleciliśmy miski Little Fish kilku znajomym kotom. Zarówno nasi koci przyjaciele (między innymi widoczne na zdjęciu powyżej czarna Inka i biała Majka), jak i ich ludzie są zgodni: uważają, że to najlepsze miski dla kota, jakie do tej pory mieli.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

PS
Karmiąc kota surowym mięsem sugerujemy zamiast wkładać pokrojone mięso do misek podawać kotu mięso na podkładce pod talerze (z atestem do żywności). Zdecydowana większość kotów i tak będzie wyciągała pazurem kawałki mięsa z miski (namiastka polowania) na podłogę a potem z niej będzie je jadła.