g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"ZDROWIE":

Jak kot łowi ryby?

Kot poluje na gryzonie, ptaki a jeśli mieszka w pobliżu wody także na ryby. W zależności od zwierzyny kot stosuje trzy taktyki polowania.

Polując na gryzonie kot podkrada się, wykonuje skok i zdaje śmiertelny cios zębami. Do ptaka również kot się podkrada i skacze ale jeśli ptak zdąży wzbić się w powietrze podskakuje za nim w górę z zamachem przednich łap. Jeśli udało mu się złapać ptaka w powietrzu ściąga go w dół i na ziemi zadaje śmiertelny cios.

Zupełnie inaczej kot poluje na ryby. Siada na brzegu akwenu wodnego i czeka aż jakaś ryba podpłynie do brzegu. Jeśli ryba jest blisko zanurza w wodzie łapę, podsuwa pod rybę, podbiją ją do tylu na skos tak aby przeleciała nad jego grzbietem i spadła na brzeg. Kiedy ryba spada kot wykonuje błyskawiczny obrót i przygważdża ją pazurami do ziemi. Jeśli ryba jest zbyt duża na to by kot mógł ją przerzucić za siebie jedną łapą zanurza w wodzie równocześnie obie łapy, podbija rybę od spodu wysuniętymi pazurami i przerzuca nad głową.

Polowanie kota na myszy i ptaki można zaobserwować, znacznie rzadziej można obserwować kota łowiącego ryby ale jest coś, co przypomina polowanie na ryby: często małe kocięta bawiące się piłką nagle wkładają przednią łapkę pod piłkę i przerzucają ją nad głową.

Jak wynika z badań naukowych odruch wygarniania łapą ryby z wody pojawia się u kotów bardzo wcześnie i nie musi być demonstrowany przez matkę. Koty wychowane bez matki mające dostęp do zarybionego zbiornika wodnego od piątego tygodnia, w siódmym tygodniu polowały już z powodzeniem na ryby.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.