g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"ZDROWIE":

Zadbaj o kota podczas upałów

Wybierając się z kotem w podróż samochodem podczas upałów lepiej zrezygnował z transportera i przewozić kota w specjalnych szelkach, które mocuje się do zapięcia pasów bezpieczeństwa. Niw wolno, nawet na małą chwilę zostawiać samego kota w zamkniętym samochodzie. Zawsze podczas podróży kot powinien mieć dostęp do wody. Podczas dłuższej jazdy należy zrobić przerwę i podać kotu wodę do picia. Kotom w domu podczas upału warto do wody do picia dodawać kostkę lodu. Jeśli widać, że kotu jest zbyt ciepło (koty lepiej, jako zwierzęta pustynne znoszą upały niż ludzie) można zwilżać mokrymi rękami sierść (większość kotów bardzo to lubi), ale pamiętając, że zwilżać nie oznacza urządzać kotu kąpieli. Warto też zadbać o koty wolnożyjące, jeśli zna się ich miejsca przebywania. Oprócz karmy należy im ustawić w miejscu zacienionym pojemniki z wodą.

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.