kot, kocie zwyczaje

zdrowie


start > zdrowie > Marzec miesiącem sterylizacji/kastracji

Marzec miesiącem sterylizacji/kastracji

Na terenie kraju przez cały marzec w placówkach weterynaryjnych, które przystąpiły do akcji będzie można wykonać zabiegi sterylizacji/kastracji kota (psa) po najniższej cenie – bez zysku dla placówek weterynaryjnych.

Cena obejmuje standardową opiekę okołozabiegową (środek przeciwbólowy, zdjęcie szwów) przy zabiegach przebiegających bezproblemowo. Cena nie obejmuje zabiegów przygotowujących kota (psa) do zabiegu (np. odrobaczenie, szczepienie, odpchlenie, badania diagnostyczne) ani dodatkowego leczenia w razie nieprzewidzianych komplikacji np. uczulenia na szwy rozpuszczalne. Koszt wykonania badań pomocnych przy diagnozie stanu zdrowia zwierzęcia obciąża opiekuna zwierzęcia (np. badania krwi, moczu, EKG, USG). Decydujące zdanie w sprawie rodzaju wykonanych badań ma lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg.

Zwierzę zapisywane przez opiekuna na zabieg powinno być w dobrym stanie zdrowia oraz odpowiednio przygotowane do zabiegu. Jak przygotować kota do takiego zabiegu, jak opiekować się nim po zabiegu i jakie są korzyści z kastracji kota napisaliśmy w wątku http://www.tg.net.pl/temat/post/miau/996/Czy-kastrowa-kota.

Placówki, które przystąpiły do akcji można sprawdzić na stronie Fundacji For Animals
http://akcjasterylizacji.pl/lecznice-biorace-udzial

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot