g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"ZDROWIE":

Marzec miesiącem sterylizacji/kastracji

Na terenie kraju przez cały marzec w placówkach weterynaryjnych, które przystąpiły do akcji będzie można wykonać zabiegi sterylizacji/kastracji kota (psa) po najniższej cenie – bez zysku dla placówek weterynaryjnych.

Cena obejmuje standardową opiekę okołozabiegową (środek przeciwbólowy, zdjęcie szwów) przy zabiegach przebiegających bezproblemowo. Cena nie obejmuje zabiegów przygotowujących kota (psa) do zabiegu (np. odrobaczenie, szczepienie, odpchlenie, badania diagnostyczne) ani dodatkowego leczenia w razie nieprzewidzianych komplikacji np. uczulenia na szwy rozpuszczalne. Koszt wykonania badań pomocnych przy diagnozie stanu zdrowia zwierzęcia obciąża opiekuna zwierzęcia (np. badania krwi, moczu, EKG, USG). Decydujące zdanie w sprawie rodzaju wykonanych badań ma lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg.

Zwierzę zapisywane przez opiekuna na zabieg powinno być w dobrym stanie zdrowia oraz odpowiednio przygotowane do zabiegu. Jak przygotować kota do takiego zabiegu, jak opiekować się nim po zabiegu i jakie są korzyści z kastracji kota napisaliśmy w wątku http://www.tg.net.pl/temat/post/miau/996/Czy-kastrowa-kota.

Placówki, które przystąpiły do akcji można sprawdzić na stronie Fundacji For Animals
http://akcjasterylizacji.pl/lecznice-biorace-udzial

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.