g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"ZDROWIE":

Dlaczego kot miauczy, żeby go wypuścić z domu a za chwilę wraca?

Każdy kto mieszka z kotem wychodzącym na pewno nieraz otwiera drzwi, żeby wypuścić kota a zaraz potem musi je otwierać, żeby wpuścić go z powrotem. Można by pomyśleć, że koty same nie wiedzą czego chcą.

Ale to nie koty nie wiedzą czego chcą a ludzie nie rozumieją tego, że kot chce zrobić tylko szybki wywiad aby dowiedzieć się co porabiają koty z sąsiedztwa.

Takie wyjście nie ma być długie ale żeby być na bieżąco z tym, co się dzieje w sąsiedztwie i na własnym podwórku kot musi często wychodzić.

Zegar biologiczny kota wyznacza pory zarówno odczytywania znaków jak i ich postawiania – kot ociera się o słupek graniczny (za słupek graniczny kot może uznać płot, krzak, donicę, drzewo itp.) lub oblewa go moczem, by pozostawić zapach. Zapach z upływem czasu słabnie. Kot, który powącha ślad zapachowy potrafi rozpoznać, jak dawno temu zapach został pozostawiony i dlatego kot odczuwa potrzebę regularnego odwiedzania tych samych miejsc aby odnawiać ulatniający się zapach. Zaraz potem kot zazwyczaj ma ochotę wrócić do swojego ciepłego mieszkania i prosi o wpuszczenie go z powrotem.

Aby uniknąć ciągłego biegania do drzwi i wpuszczania kota z domu a zaraz potem wypuszczania go do domu warto zmontować w drzwiach kocie drzwi z uchylną klapą.

My wprawdzie nie wychodzimy poza nasz dom ale też mamy kocie drzwi do łazienki, gdzie stoi nasza kuweta i takie rozwiązanie też polecamy.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.