kot, kocie zwyczaje

rude koty


start > rude koty > Pijany zając wielkanocny - koty w pontonie

Pijany zając wielkanocny - koty w pontonie

Człowiek często jak szalejemy mówimy nam, że rozrabiamy jak pijane zające. Ponieważ ostatnio sporo mieliśmy na sumieniu (np. staraliśmy się kraść papierosy, nauczyliśmy się otwierać lodówkę i trzeba było zrobić do niej zabezpieczenie, biegamy po kuchennym blacie jak gotuje się obiad, wspinamy się po roślinach, podkradamy człowiekowi różne drobiazgi i ukrywamy) nie przypuszczaliśmy, że przyjedzie do nas zajączek. A przyszedł.

Zostawił nam prezent na łóżku naszego człowiek, jak zajęci byliśmy jedzeniem śniadania. Prezent był zapakowany w papier, więc rzuciliśmy się do rozerwania go, by wydobyć prezenty – co bardzo lubimy robić. Zajączek przyniósł nam kocie łakocie – nasze ulubione Catessy i kocie kiełbaski. Oczywiście człowiek jak zwykle ku naszemu niezadowoleniu wydzielił nam po kilka Catessów i jednej kiełbasce a resztę schował. Swoimi niezadowolonymi minami staraliśmy się dać mu do zrozumienia, że to my dostaliśmy od zajączka te łakocie do jedzenia a nie on do bawienia się w sprzedawcę PRLowskiego sklepu, w którym wydzielano towar, ale on udawał, że nie wie, o co chodzi. Woleliśmy nie zaczynać z nim, bo kto wie, może jeszcze kartki na łakocie by nam wprowadził a na dodatek miski śrubami do podłogi przykręcił.

Dostaliśmy też po pisance z piórkiem wypełnionej gąbką i kocimiętką oraz kocie legowisko.

Mamy dwa różne legowiska, ale obaj upatrzyliśmy sobie mniejsze legowisko. Temu, który nie zdąży pierwszy zająć tego legowiska jest przykro, jak drugi w nim śpi. Człowiek nie może zrozumieć, dlaczego od dużego mięciutkiego legowiska wolimy małe i bardziej twarde legowisko. Małe legowisko dostaliśmy w prezencie od producenta do pakietu próbnego karmy, którą kupił nam człowiek. Większe legowisko dostaliśmy z okazji Dnia Kota. Jak przyjaciel naszego człowieka pierwszy raz zobaczył to owalne pomarańczowe legowisko i któregoś z nas, nie pamiętamy już którego, leżącego w nim powiedział: „o kot w pontonie!”. Potem nas instruował, że jak leżymy w pontonie to nie możemy na zewnątrz wystawiać łap i ogonów, bo nam je rekiny odgryzą a i krab łapę czy ogon odgryźć może. Mądrala! Rekiny to nasz człowiek trzyma dla nas w zamrażarce, więc jakby się jakiś pojawił na pewno by go złapał i zrobił nam z niego steki zamiast kupować je w „Biedronce” a karby to sam lubi jeść, więc z pewnością jak się u nas jakiś krab pojawi to go zje zanim któremuś z nas łapę czy ogon odgryzie.

Zastanawialiśmy się skąd zajączek wiedział, że jest nam potrzebny drugi „ponton”. Ale jeszcze bardziej zastanawiało nas to, dlaczego, jeśli rozrabiamy przyszedł do nas zajączek z prezentami. Nagle obu nas olśniło - przecież do nas na pewno przyszedł ten pijany zając, co tak rozrabia. A, że my też rozrabiamy to jesteśmy mu bliscy. Przecież pijany zając nie pójdzie z prezentami do grzecznych dzieci a tradycja każe zającowi dać komuś prezenty, więc przyszedł do nas. Pomyśleliśmy sobie, że jeśli ten zając tyle pije to może położył się u nas gdzie w domu, aby trochę dojść do siebie. Obszukaliśmy wszystkie kąty, zajrzeliśmy pod łóżko i do brodzika, ale zająca nigdzie nie było. Szkoda, bo chcieliśmy poczęstować go kocimiętką może z picia przerzuciłby się na wąchane. Widocznie zając poszedł jeszcze zanieść prezenty innym kotom, co też rozrabiają jak pijane zające i może u któregoś się trochę zdrzemnął.

Niech kot będzie z Wami.

Set & Thot